ETKİNLİKLER

Tanışma Toplantıları

Güz ve bahar dönemlerinin 2. haftasında MAÇKA, MASLAK ve TAŞKIŞLA kampüslerinde gerçekleştirdiğimiz tanışma toplantılarında kulübümüz ile yelken yapmak ve yarışmak isteyen yeni veya deneyimli herkesin gelmesine uygundur. Bu toplantılarda kulübümüz hakkında öğrenilmek istenilen tüm bilgiler paylaşılmaktadır. Örneğin kulüp işleyişi, yıl içinde yapılan etkinlikler ve eğitim verilişi gibi bir çok sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

Fanfan Haftası

Güz dönemi başlarında Maslak kampüsünün içinde kütüphanenin karşısındaki Fanfan cafe ile yaptığımız anlaşmayla bir itü yelken menüsü yapıyoruz. Bizlere özel indirimli doyurucu menümüz 1 hafta Fanfan cafede istediğiniz zaman geçerli oluyor. Aynı zamanda o hafta çay etkinliğini burada düzenliyoruz. Yeni ve eski üyelerimizin hem eğlenip hem doyabileceği güzel bir etkinliktir.

 Ada Yemekleri

İTÜ YELKEN kulübünün klasikleşmiş geleneği olan ada yemeği, her yıl bir sezon açılışında birde sezon kapanışında olmak üzere iki kere yapılır. Yelkenlilerle Burgazada’ya gidilen bu etkinlikte ordaki bir balık restoranında topluca eğlenilir. Eskilerin ve yenilerin kaynaştığı, adalarda yelken yapmanın keyifleştiği bu etkinlikte kulüp ruhunu canlandırıyoruz.

Kahvaltı

Kasım ve mart aylarında geleneksel olarak düzenlediğimiz kahvaltılar, kulübümüzün eski ve yeni üyelerini bir araya geldiği en keyifli etkinliklerinden biridir. Kurulan samimi ortamda hem üyelerimiz birbirleri ile denizdeki tecrübelerini paylaşmakta hem de yeni dostluklara yelken açılmaktadır.

 Kur Sonu Şenliği

Aldığımız eğitimleri pratiğe dökmek ve yarış heyecanını tatmak amacıyla düzenlediğimiz kur sonu şenliği, 1. ve 2. kur eğitimlerini yeni tamamlayan üyelerimizin yarış takımından birer üye eşliğinde kıyasıya mücadele ile yarıştığı, İTÜ Yelken’in geleneksel etkinliklerinden biridir. 2. kuru tamamlayan arkadaşlarımız dümende, 1. kuru tamamlayan arkadaşlarımız ana yelken ve flokta yarışmanın keyfine varmaktadırlar.

Sertifika Töreni

Eğitimlerini başarı ile tamamlayan üyelerimizin tamamladıkları eğitim neticesinde almaya hak kazandıkları sertifikalarının takdim edildiği etkinliğimizdir.

IOM

IOM(international one metre) 1 metrelik, uzaktan kumandayla yönetilen yelken modelidir. ISAF Radio Sailing Bölümü tarafından yönetilen ve ISAF tarafından onaylanmış dört model yelken sınıfından birisidir. IOM sınıfı diğerlerinin içinde en yaygın olan sınıftır. Oldukça kısıtlayıcı sınıf kurallarına sahiptir. Bu kısıtlamalar teknenin daha düşük maliyetlerle üretilebilmesini sağlar. Yeni başlayan bir kişinin bile rahatlıkla donatıp kullanabileceği yapıda bir teknedir. Aynı zamanda kolay taşınabilir olması bu sınıfın tercih edilmesindeki bir başka etkendir. Sınıf kuralı teknede uzaktan kumanda için sadece iki kanal kullanımına izin vermektedir. Bu sebeple bir dümen servosu ve bir yelken vinci kullanılmakta, ana yelken ve flok paralel olarak hareket etmektedir.

Nar Pera

Kışın en tatlı zamanlarında sınav döneminin terini attığımız, içeceğinizi kapıp kendinizi hafif ve eğlenceli müziğine bırakabileceğiniz Nar Pera etkinliğimiz her aralık ayında sizlerle olacaktır. İTÜ YELKEN ailesi, çeşitli oyunlar ve süprizlerle sizleri şaşırtacak; unutulamayacak anları paylaştığımız storylerinizi süsleyecek etkinliğimize bu sene de sizi bekliyoruz.

Kış Gezisi

Her sene, ilk dönemin sonunda yapılan yelken kazanımlarınızı pekiştirebileceğiniz, yelkenci hayatını deneyimlediğiniz ve yeni insanlarla tanışarak denizin keyfini çıkarabileceğiniz; arkadaşlarınız evde oturduğu kış mevsiminde sizin sıcaktan denize girdiğiniz ve bronzlaşarak sizi kıskanmalarını sağlayan gezimizde Ege sahillerinin eşsiz koylarında rüzgara karşı yelken yapacağız ve bunu yaparken ege yöresinin eşsiz balık lezzetlerini de tatma fırsatı buluyoruz.